Jump to content

Robert Drenin

Czesnorad Citizen
 • Posts

  488
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Robert Drenin last won the day on July 7

Robert Drenin had the most liked content!

2 Followers

About Robert Drenin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Robert Drenin's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • One Month Later
 • Reacting Well
 • Collaborator
 • Week One Done
 • Dedicated

Recent Badges

69

Reputation

 1. Ciężko mi tutaj poprosić o urlop związku z tym, że to ja jestem Komisarzem Ludowym Administracji Publicznej, więc po prostu daje sobie pozwolenie na wypoczynek w Nowańsku (posiedzę sobie mieszkaniu). Czas będzie wynosić dwa dni, a konkretniej to 13 i 14 sierpnia (a w rzeczywistości to mnie nie będzie w tych dniach, więc przynajmniej całą sobotę na pewno mnie nie będzie, a jeśli chodzi o niedzielę, to możliwe, że już będę, ale wieczorem i to trochę późnym).
 2. Z jednej strony samoloty mogą lecieć w linii prostej (oczywiście na płaskiej mapie trochę to inaczej wygląda, ale pomijam to w tej chwili). Więc na początek można po prostu zaznaczyć tylko porty lotnicze na mapie (jakie miasta posiadają porty lotnicze) i tyle. Jak ktoś będzie chciał wysłać samolot z towarem z danego miasta do drugiego, to może wtedy zobaczyć po prostu położenie portów. Problem może się już pojawić, kiedy bierzemy również pod uwagę zużycie paliwa oraz fakt, że samolot musiałby wtedy tankować i zatrzymać się wcześniej. W takim wypadku albo narracyjnie bierzemy, albo ustalamy jakieś zasady, kiedy należy już zatankować (ewentualnie nie bierzemy tego faktu w ogóle pod uwagę lub też nasz kontynent miałby być na tyle mały, że samoloty nie musiałyby tankować po drodze (aczkolwiek raczej nasz kontynent wcale taki mały nie jest)). Oczywiście warto też jeszcze dodać, że to zależy również od samolotu.
 3. Wracając do naszej edukacji, zdecydowałem zrobić szybki nowy spis wszystkich tematów z Historii, gdyż my trochę zmieniliśmy te tematy i ich ilość, więc chciałem, aby wszystko było przejrzyście w jednym miejscu żeby nie szukać po całym forum tych tematów. Więc poniżej znajduje się zbiór wszystkich lekcji z Historii: Początki mikroświata. Ruch micronation, Wolne Miasto Evilstone. Czym są mikronacje? Pierwsze lata Królestwa Dreamlandu (1998-2002). Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy najstarszą polską mikronacją a Czesnoradem? Mikroświat w okresie funkcjonowania klasycznej Wielkiej Trójki: Królestwa Dreamlandu, Księstwa Sarmacji i Królestwa Scholandii. Czym różniły się poszczególne państwa trójki i jak wpłynęło to na ich dalsze losy. (2 lekcje): Księstwo Sarmacji. Dreamland i Scholandia Mandragorat Wandystanu i Wandejski Czerwiec, a także inne specyficzne podejścia do mikroświata (Ciprofloksja, Pustkowia Winków, Ałustria). (2 lekcje): Mandragorat Wandystanu i Wandejski Czerwiec. Mikronacje inne niż wszystkie - specyficzne podejścia do mikroświata. Najważniejsze państwa Orientyki: Elderland Rotria, Austro-Węgry, Surmenia, Trizondal. Refleksja nad mikronacjami nawiązującymi do świata realnego (2 lekcje): ??? ??? Federacja Al-Rajn, kwestia kloningu. Najważniejsze państwa Vaarlandu: Skarland, RON, Aguria (2 lekcje): ??? ??? Historia Nordaty od Rohanu do powstania Republiki Bialeńskiej (2008-2013) Organizacja Polskich Mikronacji i inne próby współpracy międzynarodowej. Republika Bialeńska, najdłuższej istniejące państwo nordackie. Nordata między integracją a flejmem: Federacja Nordacka, Brodria, Winkulia i inni. (2 lekcje): ??? ??? Stary Mikroświat w nowych czasach: współczesne losy Sarmacji, Dreamlandu i innych. (2 lekcje): ??? ??? Dzieje Muratyki (2 lekcje): ??? ??? Historia najnowsza, świt młodych mikronacji starych mikronautów: Leocja, Edelweiss, Lumeria. Początki Czesnoradu: Pierwszy rok istnienia Czesnoradu. Kryzys Czesnoradzki. Więc tak, pytajniki oznaczają, że nie mam zielonego pojęcia, jak mogą nazywać się podtematy danych tematów lekcji, gdyż nie wiem czego miałaby dotyczyć pierwsza lekcja, a czego już miałaby dotyczyć druga lekcja, więc póki co wstawiłem pytajniki. Aczkolwiek to w miarę dodawania kolejnych tematów będzie się zmieniać (te pytajniki mają też dać swobodę autorom następnych lekcji, aby mieli swobodę wyboru, czego dotyczyć ma lekcja pierwsza danego tematu, a czego już ma podyczyć lekcja druga). Poza tym kolor zielony oznacza tematy już zrobione, a kolor czerwony oznacza dopiero planowane tematy, które wymagają jeszcze wprowadzenia. Żółty z kolei oznacza temat, który jest w fazie tworzenia (przynajmniej próbuję coś poszukać, ale jak na razie to albo coś miałem innego do roboty, albo musiałem coś innego zrobić w Czesnoradzie i to tak się przeciągło). A zatem można brać tematy i je tutaj dodawać. Postaram się również w końcu skończyć ten temat 14.
 4. W niniejszym wątku można zgłosić się o urlop. (jak również można "zgłosić się o urlop" jedynie narracyjnie, a w rzeczywistości podać można w ten sposób swój brak aktywności w mikroświecie na podany czas przez zgłaszającego) (rzecz jasna jest to też wątek w ogóle o zgłaszanie się o urlopu, nawet będąc aktywnym w mikroświecie, choć chcąc sobie zrobić gdzieś wakacje, czy to w Czesnoradzie, czy zagranicą.)
 5. Owszem, jednakże nie jestem w stanie przewidzieć w jakim terminie te mapy powstaną. Może to być jeszcze jutro, a może to być dopiero za parę dni, ale zobaczymy co da się zrobić. Przynajmniej spróbujemy jakoś zrobić to w niedługim terminie.
 6. Jeszcze niestety nie zostały sporządzone. Jednakże sam całokształt sieci drogowej, a zwłaszcza kolejowej, na terenie Republiki Socjalistycznej jest bardzo ubogi i prymitywny. Odkąd na wyspie funkcjonuje Rada Komisarzy Ludowych, to najnowsza i najlepiej zachowana trasa kolejowa to tylko tak, która biegnie od Nowańska do Sarmowa nie posiadając żadnych wcześniejszych przystanków (z kolei co do sieci drogowej, to tutaj jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć).
 7. W niniejszym wątku można zgłaszać odkrycia dotyczące grzybów. Można narracyjnie (czyli po prostu przesłać zdjęcia (żeby dało się z nich ustalić informacje) i napisać, co się znalazło), albo można podać cechy: Zdjęcie: Gatunek: Rodzaj: Rodzina: *Morfologia: (poniższe podpunkty dotyczą grzybów wielkoowocnikowych). - Kapelusz: - Blaszki: - Trzon: - Miąższ: - Wysyp zarodników: *Charakterystyka: (punkt ten dotyczy grzybów mikroskopijnych i należy podać tu takie informacje jak dla przykładu: wielkość zarodników, wygląd kolonii grzyba i jego szybkość rozwoju, sposób rozmnażania, wygląd itd.). Opis (opcjonalnie. można tutaj zawrzeć informacje takie jak: znaczenie dla ludzi lub/i środowiska, występowanie w Czesnoradzie, ciekawostki, informacje brakujące lub wcześniej nie podane itd.). Można oczywiście też opisowo zawrzeć wszystkie informacje (jeżeli komuś tak łatwiej).
 8. W niniejszym wątku można zgłaszać odkrycia dotyczące fauny. Można narracyjnie (czyli po prostu przesłać zdjęcia (żeby dało się z nich ustalić informacje) i napisać, co się znalazło), albo można podać cechy: Zdjęcie: Gatunek: Rodzaj: Morfologia: (czyli budowa i wygląd ciała) Ekologia: (czyli zachowanie w przyrodzie) Opis (dodatkowe informacje, np: rozmnażanie, zachowanie, różne ciekawostki, występowanie na Czesnoradzie itd.): Można oczywiście też opisowo zawrzeć wszystkie informacje (jeżeli komuś tak łatwiej).
 9. .official blockquote { background-color: rgba(16,53,76,0.05); border-color: #f0ece0; font-size: 1em; margin-left: 0; margin-right: 0; } .official { font-family: 'Libre Baskerville', serif; font-size: 1em; line-height: 180%; background-color: #fff; color: #333; margin: 20px; padding: 12.5% 12.5% 15% 12.5%; box-shadow: inset 0 0 100px rgba(16,53,76,0.1), 0 0 20px rgba(16,53,76,0.2); } .godlo { display: block; height: 12em; margin: 0 auto 1.8em auto; } @media (max-width: 700px) { .official { font-size: 0.9em; } } Rozkaz Komisarza Ludowego Bezpieczeństwa Narodowego z dnia 09.08.2022r. w sprawie przemieszczenia wojsk. art. 1. Zarządza się przemieszczenie 1 Pułku Brygady im. Czerwonego Sztandaru do Sarmowa. art. 2. Rozkaz wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Podpis Komisarza Ludowego Bezpieczeństwa Narodowego: /-/ - Robert Drenin
 10. Skład 1 Pułku Piechoty im. Pół Koła Zębatego i Młota: 2 Batalion Chemiczny - 150 żołnierzy: 2 Kompania Chemiczna 100 żołnierzy, 5 Pluton Dowodzenia - 20 żołnierzy, 3 Pluton Radiowy - 10 żołnierzy, 3 Pluton Zaopatrzenia - 10 żołnierzy, 3 Pluton Medyczny - 10 żołnierzy, 2 Batalion Rozpoznawczy - 270 żołnierzy: 3 Kompania Rozpoznawcza - 100 żołnierzy, 4 Kompania Rozpoznawcza - 100 żołnierzy, 4 Pluton Dowodzenia - 20 żołnierzy, 3 Pluton Radiowy - 20 żołnierzy, 3 Pluton Zaopatrzenia - 20 żołnierzy, 3 Pluton Medyczny - 10 żołnierzy, 3 Batalion Piechoty - 700 żołnierzy: 9 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 10 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 11 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 12 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 13 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 2 Kompania Dowodzenia - 50 żołnierzy, 2 Kompania Radiowa - 50 żołnierzy, 2 Kompania Zaopatrzenia - 50 żołnierzy, 2 Kompania Medyczna - 50 żołnierzy, 4 Batalion Piechoty - 880 żołnierzy: 14 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 15 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 16 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 17 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 18 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 19 Kompania Piechoty - 100 żołnierzy, 3 Kompania Dowodzenia - 70 żołnierzy, 3 Kompania Radiowa - 70 żołnierzy, 3 Kompania Zaopatrzenia - 70 żołnierzy, 3 Kompania Medyczna - 70 żołnierzy, Łączna liczba żołnierzy: 2 tyś. Siedziba dowództwa 1 Pułku Ogólnowojskowego: Sarmow
 11. Dzisiaj mianowano pierwszych Dyrektorów poszczególnych instytucji państwowych w Czesnoradzie.
 12. Jest to kolejna z wielu planów Rady Komisarzy Ludowych w kontekście nauki i rozwoju Republiki Socjalistycznej Czesnoradu. Instytutowi Badań Fizyki zostało zlecone zaprojektowanie w współpracy z Instytutem Badań Chemii Organicznej i Nieorganicznej pierwszego Czesnoradzkiego Reaktora Jądrowego i nie tylko jednego, lecz jeszcze wiele innych przyszłych reaktorów. Pierwszym celem IBF-u i IBChON-u jest jak większość pierwszych programów naukowych w Czesnoradzie, odkrycie takiego reaktora, aby był wykonalny w budowie przez Republikę Socjalistyczną Czesnoradu. Jednakże w przeciwieństwie do niektórych planów Komisariatu Nauki i Oświaty, Rada Komisarzy Ludowych akurat w tym konkretnym przypadku na wielkie szczęście, związku z tym, że w Czesnoradzie odbywa się już produkcja paliwa jądrowego bez żadnych przeszkód. Dlatego też zaprojektowanie pierwszego reaktora jądrowego jest bardzo prawdopodobne. Więc jak na razie potrzebny jest tylko czas i znalezienie odpowiedniego jak na Czesnorad chłodziwa i moderatora. W niniejszym wątku zatem zostanie opublikowany nie tylko pierwszy reaktor, lecz również inne typy reaktorów.
 13. Jeśli wtrącić się mogę, to chciałbym coś oczywiście dołożyć od siebie jeszcze. Mianowicie z jednej strony fakt, że dobrze jest dopiąć wszystko na ostatni guzik, ale z drugiej strony może to długo zająć, o ile w ogóle osiągnie to kiedyś koniec. Najważniejsze jest, aby nasza Unia nie rozpadła się w krótkim czasie przez kłótnie (albo też żeby w ogóle powstała). Dlatego też uważam, że najlepszym pomysłem byłoby sprawdzić jak sytuacja miałaby wyglądać, czyli sięgnąć do prostych metod i zobaczyć, czy w ogóle sam pomysł Unii zadziała, a potem wprowadzać ewentualne urozmaicenia poprawiające jakość funkcjonowania Unii Nordackiej. Jak na razie, to część osób widzi trochę inaczej naszą Unię, a część jeszcze trochę inaczej. Więc pewna grupa i tak musi w pewnym momencie też pójść na ustępstwa. Jak najbardziej też, warto zachować realizm, aby Unia w ogóle funkcjonowała, ale to też dlatego może warto sięgność trochę do prostych i łagodnych metod. Warto też wyciągnąć lekcje z poprzednich prób jednoczenia. Dlatego w tym celu wiemy to, że Unia musi być luźna. Być może poprzednie Związki i Unie również kończyły swój żywot przez to, że prawo niezbyt było dociągnięte i to rodziło również kłótnie, ale czy też przesadne próby tworzenia prawa będą też dobre? I czy w ogóle wtedy powstałaby Unia, jeżeli chcemy dosłownie wszystko przewidzieć? Rzecz jasna fakt, że czas powstawania UN jest może krótki (jak na standardy mikroświata i jeszcze w dodatku w trakcie wakacji) oraz póki co są tutaj typowie dyskusje, które na razie nie koniecznie dużo wskazują, lecz mimo wszystko mam takie wrażenie, jakby UN zaczynała powstawać trochę na siłę, albo przynajmniej za duża jest obawa, że Unia Nordacka zacznie narzucać innym swoje interesy, stąd nadmierne rozmyślanie nad prawem. Zróbmy może tak, aby na początku nie komplikować, czyli spójrzmy na fakty i rzeczy, jakie na razie mamy. W pierwszej kolejności ilość aktywnych osób. Wybierzmy taką metodę, która będzie pasowała dla aktualnej ilości osób. Jak dojdzie osób lub będzie utrzymywało się duże zainteresowanie Unią, to prawo wtedy urozmaicimy oraz udoskonalimy. Jeśli chodzi o przyjmowanie państw, to niech odbywa się na zasadzie pewnej większości w Parlamencie (oczywiście w zależności, jaką zdecydujecie za najlepszą). Jeśli z kolei chodzi o administrowanie, to na razie niech NKI administruje forum, a parlament niech posiada na początku przykładowo "funkcje doradcze", potem będzie można się nad tym zastanowić, jeśli Unia spełni oczekiwania. Oczywiście chciałbym tutaj wspomnieć o najważniejszym. Pewnie większość i tak o tym myślała oraz wie, ale to tak powiem w jednym miejscu, może dla kogoś akurat będzie to nowość. Jak wiadomo, nasza Unia będzie luźna. Dlatego też uważam, że prawo ustalane przez UN powinno być dobrowolne. Czyli prawa, które nie pasowałyby niektórym narodom, to nie muszą być przez nie ratyfikowane. Odgórnie byłoby narzucone, że niektórych kwestiach UN nie może mieć absolutnego wpływu, po to, aby uniknąć sytuacji, w których dane państwo poczuje i stwierdzi, że UN zaczyna zbytnio ingerować w politykę wewnętrzną danego narodu. Jednakże państwa, które uznałyby dane prawo za dobre, to mogą ratyfikować. Przykładowo załóżmy jakiś dość (chyba) kontrowersyjny temat, weźmy sobie dla przykładu kwestię Wojska. Część państw nie chciałaby pewnie nie chciałaby wojska unijnego, a część pewnie tak. Narody, które nie chiałyby przekazać części swojego wojska pod dowództwo Unijne, to nie muszą, jeżeli faktycznie obawialiby się o swoją integralność i niezależność. Albo też kwestię dla przykładu kwestię własności prywatnej (tak dla przykładu). Narody mogą ratyfikować prawo o własności prywatnej, a część mogłaby odmówić. To tak dla przypomnienia też, bo dąże do tego, aby nie obawiać się początkowo wyboru kandydatu (w sensie takiej, że ktoś może być kontrowersyjny), gdyż państwo będzie mogło odmówić ratyfikacji prawa. Zawsze będzie mogło do niego w każdej chwili też przystąpić, albo też i w każdej chwili zaprzestać. To miałoby uchronić przed sytuacją, wktórej Unia zaczęłaby uciskać narody. Oczywiście odgórnie też trzeba by narzucić, że Parlament sam z siebie nie może nadać uprawnień do tego, aby nakazywać narodom prawa. To dałoby się przykładowo zrobić tylko i wyłącznie za zgodą głów państwa tworzących Unię (można by nawet powołać taki organ Unijny obok parlamentu, który składałby się wyłącznie z głów państw członkowskich, ale to tak tylko luźna propozycja). Unia też ma sens powstania, pomimo iż najprawdopodobniej większość prawa przez nią ustalaną można odrzucić. Ma sens, gdyż narody, które chcą i potrzebują pewnych działań, to może ich to łączyć i to w konkretnych kwestiach. Pewne narody przykładowo mogą odmówić współpracy i budowy jakiegoś naukowego przedsięwzięcia, ale część chciałaby i przynajmniej w tej kwestii pewne narody by się godziły. Niektóre aspekty nas dzielą, ale niektóre łączą, stąd też taka dobrowolność ratyfikacji mogłaby być dobra, bo zawsze będą istniały różne kombinacje narodów w różnych aspektach (Jak mielibyśmy trzy narody dla przykładu: Czesnorad, Kiriania, Muratyka. To w sprawie przykładowo jakiegoś wspólnego programu kosmicznego Czesnorad i Kiriania przykładowo mogłyby ratyfikować, bo na ręke byłoby to dla nich, ale z jakiegoś powodu przykładowo Muratyka nie chiałaby, to może nie przystąpić. Ale z kolei w aspekcie przykładowo wojska Kiriania i Muratyka mogą być zgodne, ale przykładowo Czesnorad już nie koniecznie, więc mogłby odmówić). Dzięki czemu mamy wspólne przedsięwzięcia i to prościej niż byłoby latać od stolicy do stolicy i osobno do wszystkiego pisać traktaty, zwłaszcza jak więcej niż dwa narody mogą też przystąpić. W końcu też Unia ma łączyć, a nie potem podzielic.
 14. W niniejszym wątku będą publikowane projekty pojazdów kolejowych (czyli również wszelkiego rodzaju wagony), projektowanych przez inżynierów cywilnych.
 15. W niniejszym wątku można składać zamówienia na sprzęty produkowane w Nowańskim Zakładzie Pojazdów Kolejowych.