Jump to content

Zaprzysiężenie I Prezydenta IV Republiki Muratyki


Recommended Posts

Wczoraj o godzinie 18 odbyło się zaprzysiężenie Kaspara Waksmana-Dëtera oraz symboliczne rozwiązanie Rady Ustrojowej Muratyki. Przed Pałacem Prezydenckim zebrała się wówczas rzesza ludzi, TVM nie był w stanie ich dokładnie policzyć, aczkolwiek mówi się o liczbie około 100 tysięcy osób. Wszyscy wiwatowali, bili brawo i świętowali ponowne ustanowienie demokracji w Muratyce. Pod płaszem kalkilizmu ludzie tylko udawali, że ten system był dobry. Fakty są takie, że był beznadziejny, bo okazał się być niedopracowany i nie dostosowany do panujących w kraju realiów. Około godziny 18:30 na balkon Pałacu Prezydenckiego wyszedł Prezydent-Elekt, którzy podszedł do mikrofonu przy krawędzi balkonu, położył prawą dłoń na Konstytucji, i począł mówić:

Cytat

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta IV Republiki Muratyki, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, będę dbał o pielęgnowanie kultury Muratyckiej, Koribijskiej, Azymuckiej, Kugarskiej, Tuyuhuńskiej oraz kultur innych narodów zamieszkujących Muratykę, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem"

Wtem tłum począł wiwatować głośniej, niż do tej pory. Kaspar dziękował obywatelom z balkonu mówiąc - "Ocalë vösstar tankëer! bëerer afërmeterivv!". Następnie udał się do środka Pałacu na uroczystą kolację. Dzisiaj Waksman wygłosi przemówienie inauguracyjne, które transmitowane będzie przez wszystkie stacje telewizyjne i radiowe w kraju.

Iwan Groźny z Treblinki: Skandaliczna mapa w serialu Netflixa. Premier Mateusz  Morawiecki napisał list do szefa platformy. Chce sprostowania | Polska Times

Kaspar Waksman-Dëter
Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego, Mer Azymuckiej Góry
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki
Muratyka1.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share