Jump to content

Sformowanie Rady Ustrojowej


Recommended Posts

W Zwierzogrodzie świeciło słońce, było ponad 25 stopni Celsjusza. Jak na początek września to bardzo dużo. Pod Pałac Pierwszego Towarzysza zajechała limuzyna z dwoma pasażerami na pokładzie. Kaspar Waksman-Dëter wyszedł przed Pałac aby powitać gości. Podszedł do nich, uścisnął dłonie, aby następnie zaprosić gości do przybytku władzy muratyckiej. We trójkę udali się do Sali Kolumnowej aby porozmawiać na temat szczegółów tego, co zaraz mają wspólnie obwieścić światu. Minęło ponad 3 godziny zanim ukazali się oni na balkonie przed Pałacem, już nie Pierwszego Towarzysza.

Cytat

Obywatele!

Stoję tu dzisiaj przed wami aby oznajmić, że udało mi się sformować Radę Ustrojową. W jej skład wejdę ja, jako były Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich, Grzegorz Szarak von Hohenburg oraz zwolennik opcji federacyjnej - Albert Fryderyk de Espada. W najbliższych dniach nasza trójka wraz z obywatelami oraz mieszkańcami Muratyki będziemy dyskutowali nad przyszłą IV Republiką, a także nad wizją aktów prawnych.

Wszyscy wiemy, że kalkilizm zawiódł. W założeniach był ideologią pokoju i jedności, jednak w praktyce został ideologią marazmu i nieaktywności. Niech ta zmiana, zmiana na lepsze przysłuży wszystkim tym, którzy będą się tu udzielać. Niech żyje Muratyka! Niech żyje Koribia! Niech żyje Azymutia!

/-/ Kaspar Waksman-Dëter

Kaspar Waksman-Dëter
Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego, Mer Azymuckiej Góry
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki
Muratyka1.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share