Jump to content

Porządek na forum - Policja Muratycka

Waksman
 Share

Recommended Posts

1 minutę temu, Waksman napisał:

Matko Święta, po jakiemu on gada...

Po Dehreińsku, a raczej po starodehreińsku. 😉 

Piotr Grigoriewicz Romanow
II Prezydent IV Republiki Muratyki
Marszałek Wielki Sejmu II kadecji
Były Prezydent Uleński Azymuckiego Ulenu

spacer.png

• 3 months later...

Chyba warto powrócić do tej dyskusji w związku z tym co miało ostatnio miejsce. 

Warto było by sfinalizować te pomysły na Milicję Muratycką w formie ustawy plus chcę dodać coś od siebie. Z tego co miałem możliwość rozmowy z panem @Waksman wpadliśmy na pomysł by każdy Ulen posiadał jakąś formę autonomii dla milicji w swoim regionie i warto chyba tą kwestię też jeszcze przedstawić do wglądu szerszemu gronu.

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

To znaczy ja powiem tak - jestem jak najbardziej za tym, żeby Milicję w końcu wskrzesić. Do tego niezbędny jest @Piotr Romanow, który przed realiozą miał w głowie plan na ustawę. Co do tej regionalności to mam pewne wątpliwości, ale jeśli dobrze to rozegramy to możemy dodać do Muratyki naprawdę bardzo ciekawy element naszej kultury.

Kaspar Waksman-Dëter
Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego, Mer Azymuckiej Góry
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki
Muratyka1.png

Właśnie odnośnie tej regionalności miałem swój niecodzienny pomysł, mianowicie faktycznie można by pozostawić samorządom uleńskim jakąś kontrolę nad organizacją Milicji w obrębie swojej jednostki administracyjnej. A nawet jeżeli to się nie uda i Milicja będzie jednolitym organem na skalę całej IV Republiki to i tak pokusiłbym się o delikatne rozbicie struktury milicji. 

Oczywiście poza normalnie funkcjonującą milicją dbającą o bezpieczeństwo naszych obywateli proponuje utworzenie równoległej formacji milicji przystosowanych do działania w niecodziennych okolicznościach. 

To co wydarzyło się na Azymutii pokazuje że w obliczu starcia z protestującymi lub innymi dużymi grupami ludzi zagrażającym bezpieczeństwu innych milicja się nie sprawdziła, stąd sugeruję stworzenie jednostki policji przystosowanej i przede wszystkim wyposażonej w sprzęt do radzenia sobie w takich okolicznościach. Tak na wszelki wypadek, jakby coś podobnego miało się powtórzyć w przyszłości.

Jeżeli chcemy czekać na pana @Piotr Romanow to oczywiście nie mamy z tym problemu mimo tego że pan Romanov obecnie jest zatrzymany i w tej chwili wiele zależy od stanowiska jakie zajmie Prezydent @Grzegorz Szarak.

Edited by Albert Fryderyk de Espada

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

6 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

mianowicie faktycznie można by pozostawić samorządom uleńskim jakąś kontrolę nad organizacją Milicji w obrębie swojej jednostki administracyjnej. A nawet jeżeli to się nie uda i Milicja będzie jednolitym organem na skalę całej IV Republiki to i tak pokusiłbym się o delikatne rozbicie struktury milicji. 

Tu z mojej strony 50/50. Dla mnie Milicja sama w sobie powinna być organem na skalę całego kraju, żeby się nią łatwiej kierowało i wdrażało jakieś nowe pomysły, jednostki, uzbrojenie itd. Rozbicie każdego Ulenu na osobną Milicję doprowadziłoby do chaosu i dezorganizacji, bo jak w jednym Ulenie będzie zorganizowana superowo, tak w drugim może być w tragicznym stanie. Można się jednak pokusić na utworzenie podziałów wewnątrz samej Milicji (coś jak te obszary w WAR), gdzie każdy z nich miałby jakiegoś dowódcę. Na tą sytuację osobową jednak jestem za rozwiązaniem powołania Milicji jako organu ogólnokrajowego. Nie rozdrabniajmy tak wszystkiego bo nie mamy na tyle ludzi. Za chwilę każdy będzie żołnierzem, dowódcą, policjantem i Bóg wie jeszcze kim...

9 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Oczywiście poza normalnie funkcjonującą milicją dbającą o bezpieczeństwo naszych obywateli proponuje utworzenie równoległej formacji milicji przystosowanych do działania w niecodziennych okolicznościach. 

Obowiązkowo. Specjalne oddziały szybkiej reakcji do pacyfikowania demonstracji zagrażających jedności i bezpieczeństwu wewnętrznemu - ❤️

10 minut temu, Albert Fryderyk de Espada napisał:

Jeżeli chcemy czekać na pana @Piotr Romanow to oczywiście nie mamy z tym problemu mimo tego że pan Romanov obecnie jest zatrzymany i w tej chwili wiele zależy od stanowiska jakie zajmie Prezydent @Grzegorz Szarak.

A co Prezydent może z nim zrobić tak właściwie?

Kaspar Waksman-Dëter
Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego, Mer Azymuckiej Góry
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki
Muratyka1.png

Teraz, Waksman napisał:

Tu z mojej strony 50/50. Dla mnie Milicja sama w sobie powinna być organem na skalę całego kraju, żeby się nią łatwiej kierowało i wdrażało jakieś nowe pomysły, jednostki, uzbrojenie itd. Rozbicie każdego Ulenu na osobną Milicję doprowadziłoby do chaosu i dezorganizacji, bo jak w jednym Ulenie będzie zorganizowana superowo, tak w drugim może być w tragicznym stanie. Można się jednak pokusić na utworzenie podziałów wewnątrz samej Milicji (coś jak te obszary w WAR), gdzie każdy z nich miałby jakiegoś dowódcę. Na tą sytuację osobową jednak jestem za rozwiązaniem powołania Milicji jako organu ogólnokrajowego. Nie rozdrabniajmy tak wszystkiego bo nie mamy na tyle ludzi. Za chwilę każdy będzie żołnierzem, dowódcą, policjantem i Bóg wie jeszcze kim...

W zasadzie poza Milicją samorządom przysługuje możliwość formowania własnych jednostek paramilitarnych które funkcjonują w podobny sposób jak milicja czyli dbają o bezpieczeństwo więc faktycznie najsensowniejsze wydaje się pozostawienie Milicji jako jednolity organ na skalę całego kraju. 

9 minut temu, Waksman napisał:

Obowiązkowo. Specjalne oddziały szybkiej reakcji do pacyfikowania demonstracji zagrażających jedności i bezpieczeństwu wewnętrznemu - ❤️

Czyli będziemy formować Korpus Milicji Metropolitarnej, gdyż mam wrażenie że gdy już dochodzi do takich zbiorowisk to nie gdzieś na wsi po środku niczego a właśnie w największych aglomeracjach państwa, takich jak Zwierzogród, Eihenberg, Sarajsk itp . Widzi mi się w tym przypadku coś podobnego jak posiada niemiecka policja, zastępy policjantów z tarczami szkolonych do radzenia sobie z zamieszkami i protestami przy pomocy ciężarówek z armatkami wodnymi itp. Może nie wygląda to jak najpiękniejsza rzecz na świecie ale jest niezbędna, by móc sobie radzić z takimi sytuacjami jakie miały miejsce na Azymutii.

16 minut temu, Waksman napisał:

A co Prezydent może z nim zrobić tak właściwie?

Szczerze nie wiem, normalnie czymś takim powinien zająć się sąd gdyż pan @Piotr Romanow dość poważnie złamał prawo IV Republiki. W obliczy braku posiadania sędziego przychylam się do powierzenia tego właśnie @Prezydent Muratyki jako głowa państwa i osoba z największymi kompetencjami. 

ALber-de-Espada.png