Jump to content

Albert Fryderyk de Espada

President of Muratica
 • Posts

  1,040
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  56

Albert Fryderyk de Espada last won the day on June 19

Albert Fryderyk de Espada had the most liked content!

About Albert Fryderyk de Espada

Citizen Identification Number

 • CIN
  2908210003

Recent Profile Visitors

1,271 profile views

DANE UŻYTKOWNIKA

ID Paszportu

8

Data przyjazdu

Podpis

ALber-de-Espada.png

Koribia.png.84ebddefc07977a9e313e88a7692665e.pngd163f8cdb3f91e7d14a03435118e2fd2.png.86fdf0557357fae59b90edaf1f1fd87c.png1141.png

 

Albert Fryderyk de Espada's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Posting Machine Rare
 • Very Popular
 • Yobel Niedoceniany Świr 2021 Rare
 • One Month Later
 • Reacting Well

Recent Badges

273

Reputation

 1. Oczywiście bardzo dziękuję i z pewnością skorzystam z zaproszenia. Zapewne pan minister @Waksman również będzie chciał się zjawić jako członek delegacji państwowej. Miło było by gdyby również pan @Grzegorz Szarak zechciał dołączyć.
 2. Z Norwglamdu tak... ale da się zrobić. Tym bardziej są się zrobić po taniości, jako że to pierwsze zlecenie zza granicy (z czego się bardzo cieszę) to uiscimy stosowny rabat i sam transport będzie kosztować nie więcej niż 2 500 jordów. Jeżeli szanownemu @Piotr Jankowski odpowiada taka oferta to poprosiłbym jeszcze odnośniki do miejsca odbioru i miejsca docelowego.
 3. Jedyne co wiem to że korona Nordaty jest w Muratyce, i tak samo jak pasmo górskie na którym się znajduje nie jest nazwana. Idealna okazja.
 4. Trzeba będzie zorganizować jakąś wyprawę na najwyższy szczyt na kontynencie.
 5. Standardowo kierując się kryteriami uznania mikronacji, co najmniej 3 obywateli, istnieć miesiąc, posiadać określone terytorium, bla bla bla i tak dalej.
 6. Chociaż wróć, mam jeszcze coś w planach, pancerz dla jednostek specjalnych szybkiego reagowania. Ale to już dyskusja na inny moment, moment gdy owa jednostka w końcu powstanie.
 7. Zacznijmy od tego że tak jak towarzysz @Robert Drenin słusznie zauważył że narzucanie czegokolwiek to nie jest najlepsza opcja, wszystko będzie można wprowadzać stopniowo gdy zajdzie potrzeba albo nadarzy się ku temu okazja, w przeciwnym wypadku ostatnie czego chcemy to zmuszanie/narzucanie czegokolwiek. Nam się nie śpieszy, wpierw małymi kroczkami zadba się o pogłębienie współpracy z naszymi partnerami a po wypowiedziach na forum Winkulii mogę odnieść wrażenie że niektóre osoby stamtąd również przejawiają jakieś zainteresowanie pogłębieniem współpracy międzynarodowej krajów Nordaty wszystko może stać się bardziej realne i możliwe w najbliższej przyszłości.
 8. Co by powiedział szanowny @Bolesław Domu Kirianóo na potencjalne spotkanie, u nas w Muratyce lub w Kirianii, można by przedyskutować dalsze potencjalne kroki współpracy między naszymi krajami. Niestety w sprawie wzajemnego uznaniu i nawiązania relacji dyplomatycznych Kiriani i Muratyki jeszcze nie mogę podjąć żadnych znaczących decyzji z uwagi na nasze prawo ale w moim odczuciu jest to już jedynie kwestia czasu.
 9. W moim odczuciu o tyle po pomysł jest jak najbardziej dobry to powinniśmy się również zainteresować stanowiskiem dwóch równie ważnych narodów Nordaty czyli Winkulii oraz Transnordaty, gdyż dla mnie posiadanie jedynie połowy statku jest bynajmniej nie wystarczające. Oczywiście można się skupić na nieco bliższej współpracy z naszymi partnerami ale jeżeli chcemy działać na skalę całego kontynentu potrzeba nam dwóch pozostałych niezwykle znaczących graczy w tej rozgrywce.
 10. I tu zaczynają się schody, niczego więcej nie planuję (...) przynajmniej na razie.
 11. Dobrze powoli wracam do tematu i bierzemy się dalej do roboty. Jako że skończyliśmy chyba zabawę z galowymi mundurkami postanowiłem pomyśleć nad czymś bardziej praktycznym a konkretnie mundurem polowym. Oto trzy warianty jakie udało mi się ulepić, kolejno zwykły mundur polowy, drugi to mundur z dodatkowymi ochraniaczami i kamizelką, a trzeci to już pełny zestaw bojowy z niezbędnym wyposażeniem. Dodatkowo kiedy jest już mowa o wyposażeniu zacząłem się i nad tym bezpośrednio zastanawiać i pewnie wraz z wykazem mundurów będę chciał wprowadzić rozpiskę sprzętu podręcznego jaki ma przy sobie każdy żołnierz piechoty, oraz patrząc na dyskusję o kuchni w Czesnoradzie pomyślałem nad przygotowaniem racji żywnościowych dla naszego wojska.