Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Mam nadzieję, że w punkcie 10 poruszony zostanie temat Unii Trzech Narodów, próby zamachu na mnie i dwóch przewrotów XD
 3. Yesterday
 4. Świetnie! Pierwszą sprawą jaką chciałbym poruszyć jest tryb naszej pracy. Czy wszyscy zgadzają się na demokratyczne wprowadzanie zmian do Deklaracji poprzez sporządzenie artykułu/rozdziału, a następnie zatwierdzenie go poprzez demokratyczne głosowanie?
 5. Mieszkańcy Nordaty! Niniejszym otwieram pierwsze posiedzenie Komisji Założycielskiej Unii Nordackiej w której skład wchodzą: @Waksman, @Bolesław Domu Kirianóo oraz @Włodzimierz Molotin. Jej zadaniem jest sporządzenie Deklaracji Założycielskiej Unii Nordackiej, która będzie podwaliną nowego porządku i współpracy na naszym kontynencie. Osoby, które chcą jeszcze dołączyć do Komisji mogą zgłosić się w tym wątku w każdej chwili. No to co Panowie, zaczynamy? Wszyscy obecni?
 6. Witamy w naszym składzie! To co, lecę stworzyć dział, zacznę wątek i tam rozpoczniemy dyskusję.
 7. Zgłaszam siebie jako członka komisji.
 8. No coś w tym jest. Chcąc czy nie chcąc jesteśmy jednym z oryginalniejszych (jak nie najbardziej) kontynentów Mikroświata jeśli chodzi o styl bycia. Wiele rzeczy robimy spontanicznie, jesteśmy otwarci na wszelkie zmiany (czego idealnym przykładem jest ta debata). To na pewno musimy utrzymać jeśli nie chcemy po prostu "zbetonieć" tak jak taka Sarmacja czy inne większe państwa. Beton co coś czego musimy unikać za wszelką cenę. Droga ku betonowa to droga ku przepaści...
 9. Może zorganizujmy obrady komisji eksperckiej Ministerstwa Edukacji na forum, żeby wszyscy chętni mogli zabrać głos, tak będzie ciekawiej.
 10. Ja tylko nadmienię, że jestem zwolennikiem współpracy wszystkich mikronacji, nawet wspólnych systemów informatycznych (choć nie będzie łatwo przekonać do tego ludzi), ale jestem też zwolennikiem wielobiegunowości i nie byłbym zachwycony, gdyby powstał rząd światowy i globalne państwo na całym Pollinie. Myślę, że Unia Nordacka powinna dążyć nie tylko do skumulowania i wzmocnienia aktywności państw nordackich, ale też do utrzymania pewnych nordackich wartości, takich jak spontaniczność, otwartość na zmiany, chęć przeżywania przygód, itd.
 11. Może być to bardzo dobry pomysł. Na pewno w jakimś stopniu odciąży mnie z sporządzania całej podstawy programowej. To więcej szczegółów będę mógł jutro podać (mogę przez forum, jak i przez discorda).
 12. Mogę pomóc, na historii Czesnoradu się nie znam, ale trochę o historii powszechnej mikroświata wiem, więc mogę pomóc w opracowaniu podstawy programowej. Może Ministerstwo Edukacji zatrudni mnie jako eksperta?
 13. Nie nie, tak jak pisałem - będziemy debatować w osobnym publicznym dziale. Jednak czekamy na więcej osób, bo jak na razie do Komisji zgłosił się tylko Pan i ja, także mało nas, mało...
 14. Dzisiaj został również podpisany Traktat o wzajemnych stosunkach dyplomatycznych między Republiką Socjalistyczną Czesnoradu, a Wielkim Imperium Narodu Kiriańskiego.
 15. Kasa biletowa na lotnisku w Nowańsku
 16. To co, tutaj obradujemy nad statusem Unii? I jak ma to wyglądać, na wzór UE? Czy lecimy na spontana
 17. O, to może mi się uda, aczkolwiek nic nie obiecuję.
 18. Ciekawe, to najwyraźniej RKL musi w najbliższym terminie ogarnąć egzaminy i podstawę programową w szkołach podstawowych.
 19. @Tadeusz I Wielki @Piotr Jankowski - konta zweryfikowane
 20. Cóż, ja uważam, że na samym początku powinniśmy stworzyć taką Unię na Nordacie, a nie od razu wyrywać się z motyką na słońce i próbować tworzyć jakieś kolejne, badziewne wydanie OPM. W mniejszym gronie łatwiej zrobić coś dobrego. Masówki mają to do siebie, że mają wiele niedopatrzeń. Jak wyjdzie na Nordacie to na pewno będziemy chcieli rozszerzać projekt na cały Mikroświat
 21. I może ja bym się skusił na taką zabawę? To może być naprawdę ciekawe przeżycie
 1. Load more activity