Jump to content
Muratycka Agencja Prasowa
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • Zrzędnik Niecodzienny


  1 article in this category

  1. Zrzędnik Niecodzienny nr 1

   NR 1
    
    
   ODRODZENIE ZRZĘDNIKA
    
   Tak jest, drodzy czytelnicy. Zrzędnik, czyli jak wiadomo jedynie takie pismo (chyba), którego historia jest stara jak ZP (czyli w zasadzie nie jest aż taka długa, lecz nadrabia to barwnością), pojawił się w Muratyce z oczywistym zamiarem insulizacji i kasacji tegoż kraju, bo jak powszechnie wiadomo pismo niniejsze sponsorowane przez obce siły jest. Ale skoro już jesteśmy przy historii... Niniejsze wybitne i niezwykle interesujące poczytne czasopismo powstało w szlachetnym celu zapewnienia luki na rynku komicznych brukowców w Zjednoczonym Państwie Voxlandu i Westlandu, a jego pierwsze wydanie - pod nazwą Zrzędnik Całodobowy - pojawiło się 4 kwietnia 2020 roku. Jedynym zawartym tam artykułem był... Satyryczny Wywiad z kalkilistą, wyrazistym i wartkim humorem podsumowujący ówczesną aferę wokół relacji ZP - Muratyka. Kolejny numer zyskał już charakterystyczne logo: zielone tło z napisem Zrzędnik Całodobowy: Zrzędzimy całą dobę, które to pozostało już do końca wydawania pisma, który to nastąpił wraz z wydaniem numeru 13, 5 maja 2020 roku, tuż po rozpadzie V ZPViW. Następny był wydany w siedmiu numerach Kurier Voxlandzki. 7 lutego bieżącego roku, po powstaniu VI ZPViW, zapowiedziano wznowienie wydawania Zrzędnika w odmiennej formie, do czego ostatecznie nie doszło... Aż do dzisiaj. Zrzędnik przez cały okres swojego działania w ZP wywierał znaczący wpływ na władzę, lecz przede wszystkim był wydawany nieregularnie, kiedy autorowi się chciało. I ta szlachetna tradycja zostanie zachowana.
    
   CESARSTWO INSULII - NOWA EPOKA W DZIEJACH ZP
    
   Warto wspomnieć o tym jeszcze raz (bo zapewne grzmiało o tym w wielu innych mediach): Zjednoczone Państwo Voxlandu i Westlandu stał się monarchią, a 24 listopada, wraz z publikacją nowej konstytucji - zmienił się w Cesarstwo Insulii. Monarcha, Bazyli Izaak I ze znanego z Winkulii rodu Hohenburgów, wydaje się być człowiekiem chcącym aktywnie wprowadzać zmiany. Trzy dni temu, 27 listopada, utworzył on Kościół Prawosławny Cesarstwa Insulii, na którego czele stanął, natomiast na ten piątek zapowiedział konferencję prasową, zapraszając na nią przedstawicieli mediów. Niewykluczone, że pojawią się tam i dziennikarze Zrzędnika (czyli ja, rzecz jasna).
    
   ZASTÓJ NA PROCESIE MATEUSZA I
    
   Przeciąga się "sprawiedliwy proces", którego domagał się obalony król Winkulii Mateusz I (Mateusz Żmigrodzki). Sesję Trybunału Królewskiego, mającego osądzić kontrowersyjnego monarchę, otworzono 11 listopada, lecz po mowach oskarżonego i oskarżyciela ostatnia aktywność związana z owym wydarzeniem zanikła po pięciu dniach. Nie da się zatem ocenić, jaki będzie wyrok, choć sądząc po stosunku społeczeństwa do ekskróla może on być dla niego bardzo niekorzystny.

   1 comment
   218 views