Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • TVM

  "BREAKING NEWS" #9

  Waksman
  • 217 views

   Share

  Breaking-News-Logo (1).png

  Informacje z kraju i świata

  MURATYKA ZAWIESZA STOSUNKI Z BIALENIĄ
  Stosunki na linii Zwierzogród-Wolnograd ostatnio nie były najlepsze. Inicjatywy muratykan były coraz to bardziej wyśmiewane i krytykowane przez obywateli bialeńskich. Idealnym przykładem może być powołanie Uniwersytetu Zwierzogrodzkiego, które spotkało się z huczną krytyką bialeńczyków, którzy stwierdzili, że aby zatrudnieni na uniwersytecie wykładowcy wykładali swoje przedmioty (czyli np. Język muratycki lub historię Muratyki) powinni posiadać wykształcenie w innej mikronacji. Z taką opinią nie zgodził się m. in. Prezydent Waksman oraz Rektor UZ Piotr Pawłow którzy stwierdzili, że żaden uniwersytet w Mikroświecie nie wykształci ich w jakimkolwiek stopniu do wykładaniu tak języka muratyckiego jak historii Muratyki. Bialeńskie wojowanie z Nordatą nie kończy się wcale na Muratyce. Kilka dni temu jeden z obywateli Republiki okrzyknął Związek Winkulijski krajem "yoyo" oraz "państwem nie poważnym". Problemy ze stosunkami muratycko-bialeńskimi rozpoczęły się po uzyskaniu przez byłego obywatela Bialenii oraz Brodrii - Piotra Pawłowa - obywatelstwa Muratyki. Strona brodryjska oraz bialeńska nie mogła pogodzić się ze stratą aktywnego obywatela dlatego przy każdej możliwej okazji bombardowała inicjatywy jego, a przy okazji innych obywateli. Na tą chwilę Prezydent nie skomentował szerzej całej sprawy. Zapowiedział tylko zawieszenie stosunków z Republiką Bialeńską.
   

  ALFRED FABIAN VON TEHEN-DŻEK NOWYM KRÓLEM WINKULII
  12 grudnia 2021 roku Alfred Fabian von Tehen-Dżek, na podstawie dekretu wydanego przez byłego już regenta, został nowym królem Związku Winkulijskiego - państwa położonego w południowej Nordacie. Koronację zaplanowano dopiero na początek stycznia 2022, jednak pomimo tego nowy suweren nie próżnuje w działaniach. 2 dni później wydał swój "program" w którym zapowiedział ustabilizowanie wewnętrzne kraju po długim okresie marazmu, tak w sensie prawnym jak i społecznym oraz aktywnościowym. Alfred opowiedział się także za odsunięciem Bialenii i Brodrii z integracji Nordaty oraz skupienie się na tzw. "małointegracji" środkowej części kontynentu - Muratyki, Insulii oraz Winkulii. Następstwem tej deklaracji ma być utworzenie przez Króla wspólnego systemu gospodarczego dla tych trzech państwa, który ma nosić nazwę "Podkomorzy". Nie znamy jeszcze nastrojów pozostałych państw Środkowej Nordaty odnośnie wdrożenia tego systemu w swoich krajach, jednak ta sprawa rozwiąże się zapewne w najbliższych tygodniach.
   

  WYBRANO NOWEGO KANCLERZA SARMACJI
  Sarmacja wybrała nowego Kanclerza. Przypomnijmy tylko, że poprzedni piastujący ten urząd Konrad von Chamier-Gliszczyński zrezygnował z funkcji po ostrej realiozie oraz coraz to głośniejszych narzekaniach sarmatów na jego nieaktywność. Nowy Kanclerz wybrany został 13 grudnia 2021 roku. Został nim Santiago Vilarte von Hippogriff, który w walce o stołek zmagał się z Federantem Rockwellem, Vanderlei Boubouliną-á-la-Triste oraz Natalią Åsa Waksman-Dëter. Już podczas debaty w Sejmie zapowiedział on ustabilizowanie budżetu Rady MInistrów poprzez stymulowanie aktywności przy użyciu aplikacji, które, jak sam stwierdził, będzie trzeba aktualizować, bo z czasem przynosić będą mniejsze dochody. Oprócz tego poinformował o chęciach nawiązania ścisłej współpracy z Dworem Książęcym, która na tą chwilę ma polegać na zasięganiu opinii oraz dostarczaniu do Księcia informacji zza granicy.

   

  SZUKAMY REDAKTORÓW I KORESPONDENTÓW!
  Jeśli interesujesz się dziennikarstwem, jesteś obyty w wydarzeniach bieżących w Sarmacji lub mikroświecie - Telewizja Muratycka jest dla ciebie! Szukamy chętnych osób do sporządzania tekstów o wydarzeniach z kraju lub zagranicy. Chętne osoby prosimy o kontakt z Kasparem Waksmanem-Dëterem przez Pocztę Konną lub Discorda (Dipper#7668). Oferujemy wynagrodzenie za swoją pracę oraz stabilny rozwój w młodym zespole! Zgłoś się już dziś!

  • I love it! 3
   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  1 godzinę temu, Ivan Gorszakov napisał:

  Zgłaszam się. 

  Zapraszam w takim razie zapraszam do kontaktu prywatnego przez wiadomość prywatną na forum.

  Link to comment
  Share on other sites  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now