Jump to content
 • Witaj w Artykułach! W tej sekcji dodasz i przeczytasz artykuły publikowane przez użytkowników zarejestrowanych na forum. Jeśli chcesz dodać kategorię, np. swojej gazety - udaj się z prośbą do wątku Wniósk i Prośbów w dziale Państwowych Służb Informatycznych!

 • Chancellery of the President of the IV Republic


  3 articles in this category

  1. Mowa inauguracyjna I Prezydenta IV Republiki

   Obywatele!
   Wiem, wiem, że się spóźniłem. Ale jak to mówią - lepiej późno niż wcale! Na wstępie chciałem serdecznie podziękować za zaufanie i oddane na mnie głosy. Muratykę tworzę już od dobrych kilku lat, trochę bolało mnie, że przy pierwszych wyborach nie miałem żadnego konkretnego konkurenta (z całym szacunkiem dla @Maximilian von Stirlitz oczywiście). No ale cóż, było jak było, przeszłości nie zmienimy.
   Po weekendzie ruszymy z Sejmem - według Konstytucji, a dokładnie artykułu 19, wszyscy obywatele zasiadają w Izbie Reprezentantów. Z tego powodu zachęcam do składania już teraz projektów ustaw w dziale Sejmu Muratyckiego, abyśmy mieli z czym ruszyć. Tak jak obiecałem w swoim programie - na dniach przedstawię Wam tzw. Pakiet Stabilizacyjny, na który składa się ustawa o obywatelstwie muratyckim, regulamin Sejmu Muratyckiego, Kodeks Karny oraz ustawa o podziale administracyjnym kraju (tj. o ulenach, gminach oraz freutach).
   Po uchwaleniu Pakietu Stabilizacyjnego wybiorę się w podróż po krajach Nordaty. Najpierw ci najbliżej - Bialenia i Westland, następnie Winkulia oraz Brodria. Chcę nawiązać stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi państwami Nordaty. Z Brodrią, Magnifikatem i Bialenią traktat mamy, zostaje tylko ZPViW i Winkulia. Po zakończeniu swoistego "Tour de Nordata" planuję, abyśmy wspólnie zorganizowali Szczyt Integracji Nordaty. Zależy mi, aby rozmowy integracyjne były nadal prowadzone, jednakże bez sensownego zarysu będę przeciwny przenosinom na wspólne forum. Wychodziłem nie raz z tą inicjatywą, byłem odrzucany, teraz rękami i nogami będę się zapierał, jeśli ktoś przedstawi propozycję przenosin na wspólny przybytek dyskusyjny bez żadnego sensownego zarysu i towarzyszącemu temu systemu.
   Oprócz nawiązaniu stosunków z Nordatą chcę rozpromować Muratykę poza granicami naszego kontynentu. Sarmacja nie jest już tym krajem, dla którego pożąda się posiadanie traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych, przynajmniej ja tak nie uważam. Nie zmienia to faktu, że z Księstwem będę chciał nawiązać kontakty. Oprócz Sarmacji zaproponuję traktat Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Cesarstwu Austro-Węgierskiemu oraz Turetii.
   Słowem zakończenia - zabieramy się do roboty. Lepsze jutro czeka!
   /-/ Prezydent IV Republiki Muratyki


   1 comment
   207 views
  2. Powstanie Muratyckiego Instytutu Statystycznego

   Szanowni!
   Utworzyłem właśnie Muratycki Instytut Statystyczny. Nie wiem jak was, ale mnie bardzo interesuje to jak wypada IV Republika na tle innych państw naszego kontynentu czy mikroświata pod względem aktywnościowym. Od dnia dzisiejszego począwszy na forum w wątku MIS będzie pojawiać się sprawozdanie z aktywności naszego forum, a także for innych państw, z naciskiem na Nordatę, na której od niedawna (chodzi mi o kontynentalną Nordatę) jesteśmy najaktywniejszą mikronacją. Jest to spory sukces, wszakże Muratyka była tak aktywna w... W sumie, jak sięgam pamięcią, to nigdy nie była tak aktywna. Dlatego z tego miejsca pragnę wszystkim obywatelom podziękować za wysiłek i trud jaki wkładają w to, aby w naszym kraju coś się działo, aby dalej się rozwijał i piął się powoli po szczeblach drabinki sukcesu.
   Jeśli jest ktoś chętny do objęcia stanowiska Dyrektora MISu i do tworzenia takich sprawozdań aktywnościowych - proszę się zgłaszać. Warto spróbować swoich sił 😄
   /-/ Prezydent IV Republiki Muratyki


   0 comments
   252 views
  3. Otwarcie kolei do BW Manowce

   Otwarcie linii kolejowej Bazarożgamice Główne - Baza Wojskowa Manowce było planowane na poniedziałkowe popołudnie. Ze względu na sprawy bieżące Pan Prezydent nie mógł się jednak zjawić więc całość została przełożona na dzień wczorajszy. Czerwona wstęga wraz ze stanowiskiem do wygłoszenia przemowy zostały przygotowane jeszcze dzień wcześniej. Pan Prezydent po przebudzeniu oraz spożyciu śniadania wraz z małżonką udali się do Bazarożgamic na dwudniową wizytę. Oprócz otwarcia nowej linii kolejowej Prezydent chciał spotkać się też z mieszkańcami miasta, a także pokazać swojej żonie piękne, historyczne miasto w południowej części IV Republiki.
   Prezydent na miejscu zjawił się około godziny 12. Wraz z Pierwszą Damą wyszli z limuzyny, którą otoczyli już dziennikarze oraz niektórzy przechodnie. Pan Prezydent Waksman-Dëter został przywitany przez Daniła Saworowa - kierownika budowy pochodzenia frydlandzkiego oraz Feliksa Døego - głównego projektanta. Następnie wszyscy udali się na peron odjazdowy, aby przeciąć wstęgę. Przed tym Pan Prezydent wygłosił krótką przemowę:
   Po przemowie podano mu nożyczki, którymi szybkim ruchem przeciął czerwoną wstęgę. Wtem wszyscy zebrani poczęli bić brawo. Pan Prezydent z Pierwszą Damą udali się następnie na małą kolację z kierownikiem budowy oraz głównym projektantem w celu skromnego uczczenia momentu otwarcia linii kolejowej. Po posiłku przewieziono ich do hotelu gdzie spędzili noc. Na dzisiaj zaplanowane jest wspomniane spotkanie z mieszkańcami Bazarożgamic, które odbędzie się o godzinie 18:00.


   0 comments
   131 views